ЗНО не тільки для учнів, а й для вчителів

Міністерство освіти оприлюднило для громадського обговорення проект програми зовнішнього незалежного оцінювання вчителів початкової школи. Обговорення триватиме до 30 грудня, повідомили у прес-центрі МОН.

Програма призначена для оцінювання професійних компетентностей вчителів початкової школи протягом 2019-2020 років у межах проведення сертифікації педагогічних працівників.

“Планується, що незалежне оцінювання стане одним з трьох інструментів сертифікації вчителів початкових класів та застосовуватиметься для перевірки знань та умінь вчителя відповідно до його трудових функцій”, – кажуть у відомстві.

ЗНО вчителів проводитиметься з метою оцінки знаннєвого компоненту психолого-педагогічних, академічних та методичних компетентностей вчителя початкових класів. Програму структуровано за розділами відповідно до трьох груп фахових професійних компетентностей вчителя початкової школи: психолого-педагогічних, предметних та методичних.

У 2019 році сертифікують перші 2 тисячі вчителів початкових класів. Це новий метод для оцінювання освітян. Сертифікація проходитиме у два етапи. Перший – це тест, проходження зовнішнього незалежного тестування, який складатиметься з двох частин. Другий етап проводитиме Державна служба якості освіти, він стосуватиметься проведення моніторингу роботи вчителя на місці. Тобто перевірятиме, як відбувається сам процес викладання.

Джерело: gazeta.ua