“Ми були на роботі, працювали”: очевидці про влучання російського БПЛА у школу в Ромнах на Сумщині

Зранку 23 серпня російський безпілотник типу “Shahed” влучив у школу в Ромнах. Внаслідок атаки травмувалися чотири працівники школи, вони перебувають у лікарні. Загинули чотири працівники освіти. Це директорка школи, її заступниця, секретарка і бібліотекар.

За повідомленням військової адміністрації, директорці закладу був 51 рік, її заступниці 33, секретарці 41 та 42 – бібліотекареві.

“Ми були на роботі, працювали, коли почули, що почало гудіти, стріляти. Ми побігли в школу і трішечки не добігли до того місця, де вдарило. Нас трохи присипало, а ті працівники, які залишилися в школі, загинули”, — розповіла учителька початкових класів Людмила Білошніченко.

За пів години до влучання на Сумщині оголосили повітряну тривогу. У Повітряних силах повідомили про загрозу застосування ударних безпілотників.За словами голови Роменської районної військової адміністрації Дениса Ващенка, на момент оголошення тривоги в школі перебували 19 людей.

“Або не захотіли виходити самостійно. Розпорядження про дистанційну роботу я як керівник району не видавав. У нас не було переходу на дистанційну форму навчання. Після оголошення тривоги основна маса людей вийшла на вулицю, залишилися 4 людини. Укриття є, гарне, обладнане, ми зараз його оглянули — воно в принципі все ціле, завалений тільки 1 запасний вихід. Укриття пусте”, — сказав чоловік.

На місці влучання працювали 80 співробітників Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС.

“Спочатку обстежили піротехніки, зібрали все докупи, лежить там он шахед цей, герань-2. Деталі зібрали для слідчих органів, нехай зафіксують цей ганебний вчинок рф стосовно українців напередодні 1 вересня”, — розповів Сергій Бєляєв.

О 14:30 пошукову операцію на місці події завершили, продовживши розбирати великогабаритні завали. З родичами загиблих працює поліція та психологи.

“Буквально через 20-30 хвилин ми вже були тут на місці, організували свою палатку, надавали допомогу родинам загиблих, спочатку було дві загиблих людини, потім знайшли ще одну, ми намагаємося їх відволікати. Я особисто їх знаю, у нас є теми для спілкування, я відволікаю їх просто, потихеньку підготовлюю”, — сказала голова Роменської міської організації Товариства Червоного Хреста України.

У цій школі на початок навчання 1 вересня чекали 176 дітей.

Більшість батьків хотіли очного навчання. Ми проводили опитування. Не тільки в цій школі, а взагалі в громаді хочуть очну форму навчання ми їх розподілимо за бажанням батьків. Ми робимо опитування батьків, в якій школі вони хочуть, щоб їхні діти продовжили навчання”, — сказала начальниця роменського відділу освіти Ірина Іваницька.

У Сумській обласній прокуратурі почали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством. У Роменській громаді відсьогодні оголосили триденну жалобу за загиблими.

Суспільне