На Сумщині в полі знайшли авіабомбу часів Другої світової війни

Вчора до поліції надійшло повідомлення про те, що у полі, неподалік від одного з сіл Конотопського району місцевий аграрій, проводячи весняно-польові роботи, виявив вибухонебезпечний предмет.

«Мобільна група співробітників вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області, прибувши на місце події і оглянувши знахідку, з’ясувала, що це радянська авіабомба невеликого калібру часів Другої світової, виготовлена з артилерійського снаряду шляхом закріплення на ньому стабілізаторів. Щоправда, стабілізатори за десятки років перебування у ґрунті зовсім заіржавіли і розсипалися, а от сам корпус з вибухівкою всередині та контактним детонатором на ньому зберігся добре і становив серйозну небезпеку. При наїзді на бомбу важкої техніки вона могла б спрацювати. Тому вибухонебезпечний предмет був з обережністю вилучений з ґрунту сапером поліції, перенесений подалі з відкритої місцевості та знищений за допомогою накладного заряду вибухівки», – коментує начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Поліція закликає громадян при виявленні будь-яких підозрілих предметів, схожих на боєприпаси, бути дуже обачними. Ні в якому разі не підходьте до снарядів, мін чи ракет, що не спрацювали. Позначте або запам’ятайте місце знахідки та повідомте про небезпечний предмет до органів влади, поліції або військовим.