Обстріл села Річки, в якому загинула пенсіонерка: що розповіли очевидці

Через обстріл російськими військовими села Річки Сумського району 18 квітня померла від отриманих ран пенсіонерка, іще одна жінка була доставлена з травмою ноги до лікарні. Влучили по приватних будинках та городах. Всього випустили 7 снарядів з САУ та 5 ракет із реактивних систем.

Від російського обстрілу постраждало обійстя Галини Турчин. Вибухом зруйнувало літню кухню, сарай, погреб, повибивало шибки у вікнах. Сусід загиблої Олександр Козолуп каже, що в момент вибуху на сусідському подвір’ї доїв свою корову. Одразу прибіг на допомогу, але нікого не знайшов.

“Почав бабусю шукати, кричав, кричав: Трохимівна! Немає. Бо обстріли тоді іще далі були. Іще два після того. Куди влучили не знаю, ми вже у погребі були. Тільки чув, що прильоти, близько, а де саме, невідомо”, – розповів чоловік.

Знайшов пенсіонерку інший сусід – Микола Отенко. Господиню привалило дверима, які вирвало з сараю, розповів чоловік.

“Я двері зняв, вона іще була при свідомості: витягніть мене. Я почав її перевертати, дивлюся – нога відірвана. Ні джгута немає, нічого, розгубилися, затисли рушником якимось. Зателефонував на швидку: їдемо, їдемо. Їхали цілих 40 хвилин”, – пригадав чоловік.

Євдокія Бага – донька загиблої. Каже, що її 83-річна мати втратила слух на старості і тому, мабуть, не почула небезпеки.

“Я пішла в центр села, якби я була вдома, може такого б не було (плаче, – прим. ред.). Тільки я зайшла в магазин, може це пів години, поки я туди дійшла, і одразу слідом їде мотоцикліст, з Глинища чоловік, і каже: в тебе у дворі вибух. Я бігом додому прибігла, а тут сусіди почули таке, прибігли, маму тягнуть – ніг немає, нічого немає”, – розповіла донька загиблої.

Мати Євдокії Баги померла в кареті швидкої дорогою до Білопільської лікарні.

Лідія Худолій живе з донькою та онуком. Коли почався обстріл, якраз готували картоплю на посадку.

“Ми так поперелякувалися, у погребі картоплю витягували, а тут: бух-бух. Маша стоїть, каже: мамко, мабуть, якийсь приліт. Курі в дворі – хто, куди, летять: і через паркан, і куди очі глядять. Я вилажу, коло погреба: бабах! Я у погреб аж із сходинок полетіла. У нас лялечка маленька – три рочки, як воно, бідненьке, злякалося од такого”, – пригадала жінка.

Пані Лідія показує вирву у себе в городі, яку залишив російський снаряд. За інформацією обласної військової адміністрації, росіяни випустили по селу спочатку 7 снарядів зі ствольної артилерії, а потім 5 ракет із систем залпового вогню. Крім загиблої Галини Турчин, осколком поранило іще одну жінку, розповів Річківський сільський голова Микола Солодовник.

“Останні постріли прийшлися по городах, майже на дорозі, і значних руйнувань не принесли: вікна повилітали, шифер і одна жінка – рвана рана ноги, нижче коліна, яку доставили в лікарню, обробили рану, зашили”, – розповів посадовець.

Суспільне