Поїв грибочків: у Шостці пенсіонера рятують в лікарні

На Шосткинщині  зареєстровано вже третій випадок отруєння грибами. Постраждалий – пенсіонер з Шостки, який споживав смажені пластинчасті гриби, здебільшого сироїжки, зібрані в лісі біля села Білиця Ямпільської громади.
Про це повідомляє Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
 Наразі хворий перебуває на лікуванні у Шосткинській лікарні.
Нагадаємо, минулого місяця в Антонівці на Ямпільщині місцеві мешканці також отруїлись грибами. Вони вживали в їжу дикорослі гриби (підосиновики, підберезовики та сироїжки), які власноруч зібрали в лісосмузі с. Антонівка. Хворі пройшли курс лікування в Шосткинській ЦРЛ.

Ще один випадок отруєння грибами стався наприкінці липня: жертвою лісових делікатесів став 54-річний мешканець Свеси. Випадок, за словами лікарів, був досить важкий, але шосткинським медикам вдалося врятувати пацієнта.

“За статистикою, найбільше людей отруюються саме при споживанні пластинчастих грибів (насамперед блідої поганки), які помилково сприймають за їстівні сироїжки, які ще «не розкрилися». Тож будьте дуже обережні з цим видом грибів і краще оминайте їх.
Нагадуємо: страви з грибів важкі для перетравлення. Їх не повинні вживати люди з хворобами шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.
Гриби також не є дитячою їжею, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати гриби вагітним та годуючим матерям, – застерігають медики.
Також фахівці радять:
– Не купуйте гриби на стихійних ринках та несанкціонованих точках торгівлі.
– Не беріть занадто молоді чи старі гриби, їх легко переплутати з отруйними.
– Якщо гриб вам невідомий – не беріть його.
– Не беріть червиві, трухляві гриби.
– Не збирайте гриби в посушливу погоду. В цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів.
– Не куштуйте сирі гриби.
– Не збирайте гриби біля автострад, вздовж залізничних колій, поблизу промислових підприємств, хімічних комбінатів.
– Після збирання грибів проведіть їх ретельне сортування, відкинувши гриби без ніжок, старі, або гриби, які викликають сумнів.
– Гриби ретельно вимити, в декількох водах.
– Умовно їстівні гриби відварити впродовж 15 хвилин з моменту закипання, злити воду, і тільки потім готувати з грибів страву.
– Необхідно пам’ятати, що такі „народні прикмети” , як цибулина в присутності отруйного гриба в каструлі синіє, а срібний предмет в присутності отруйного гриба в каструлі чорніє, є повною нісенітницею і не відповідають дійсності.
– Готуйте гриби протягом першої доби після збирання.
– Готові грибні страви вважаються особливо швидкопсувними, тому зберігати їх довго навіть в холодильнику не можна.
При перших ознаках отруєння необхідно терміново звернутися за медичною допомогою у «Службу екстреної медичної допомоги 103», адже самолікування може значно погіршити стан. Чим більше токсинів потрапило у кров, тим важчим буде перебіг отруєння та складнішим лікування.

Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram