У Сумах дитина отримала хімічні опіки від цукерки

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла скарга від мешканки м. Суми про те, що в магазині на вул. СКД діти придбали солодощі виробництва КНР, карамель «Гамбургер світлячок» та льодяник «Lumik Mix» на паличках, які привабливо, яскравим кольором світилися. Після того, як діти вжили ці солодощі, вони розкрили паличку на якій трималась ця цукерка: рідина, що була всередині палички, потрапила на обличчя доньки заявниці, що викликало опіки.

Мама дитини звернулась до лікарні, де був встановлений діагноз: хімічні опіки І та ІІ ступеня 2% про що зазначено у виписці із медкарти стаціонарного хворого.

Також було з’ясовано, що на маркуванні цих цукерок відсутня інформація, яка попереджає про можливу небезпеку, а зазначено лише: «окрім: вік до 3-х років» та «Виробник КНР».

Оператор ринку провів позапланове засідання групи НАССР, на якому було встановлено постачальника та оцінено ризики, пов’язані з реалізацією таких солодощів. У ході засідання робочої групи було встановлено, що солодощі виробництва КНР – карамель «Гамбургер світлячок» та льодяник «Lumik Mix» – поступили в реалізацію в 2021 році та наразі всі реалізовані та відсутні на прилавках у всіх магазинах.

Постачальник перебуває за кордоном і на повідомлення не реагував, тому з ним були розірвані всі договірні відносини.

Також виявилось, що подібні товари постачаються і від іншого постачальника, а отже вони були теж вилучені з обігу та повернені постачальнику. Також йому повідомлено про відсутність належного маркування та можливу небезпеку, яку можуть нести солодощі.

З боку головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджені оператори ринку про можливу небезпеку, пов’язану з обігом солодощів, та подані матеріали для отримання розпорядження з боку Кабміну для здійснення позапланового заходу державного контролю.