У Сумах фіксують випадки нападів кажанів на людей

Протягом двох тижнів до Сумської міської лікарні звернулись двоє постраждалих від укусів кажанів, які часто є безсимптомними переносниками вірусу сказу. Про це повідомила Наталія Галушко, лікар-епідеміолог Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

“Це явище зустрічається не часто і, як правило, в сезон міграції цих рукокрилих, коли вони починають шукати місце для зимівлі. Проте кажан не вкусить людину просто так, це може бути реакцією на потенційну небезпеку. Значно більша вірогідність заразитися сказом від вуличних котів та собак.”
На Сумщині більше 1000 людей цього року звернулись в різні лікувальні заклади області з приводу укусів тваринами. З них майже третина постраждала від безпритульних собак та котів. Лікарі надали їм можливу допомогу для попередження сказу. Але з кінця липня в лікувальних закладах області закінчився імуноглобулін для профілактики сказу у людей. За словами Наталії Галушко, проблема дефіциту набула національного масштабу та пов’язана з неврегульованістю державних закупівель імуноглобуліну.
Небезпечний укус тварини може призвести до смерті людини.

Уникайте будь-яких зайвих контактів з тваринами, особливо в дикій фауні та бродячими!