У Шостці померла 44-річна жінка, яка отруїлася блідою поганкою

Сьогодні у реанімації Шосткинської ЦРЛ померла 44-річна мешканка громади, яка отруїлася грибами.

Нагадаємо, вчора про цей випадок повідомляв керівник медзакладу Олег Штогрин. Попередньо – хвора та її сім’я могли вживати сироїжки. Проте, за сьогоднішньою інформацією ТРК «Акцент», за клінічними показниками це була бліда поганка – найтоксичніший та найнебезпечніший із отруйних грибів, який дійсно схожий на зелену сироїжку. Всі частини гриба однаково отруйні, в тому числі – спори. Теплова обробка не зменшує дію токсинів.

Отруєння блідою поганкою характеризується тим, що симптоми з’являються через тривалий час (від 6-12 до 30 годин) після вживання грибів у їжу, коли розвиваються незворотні зміни внутрішніх органів – печінки, нирок, серця. У людини з’являються інтенсивні болі в животі, блювота, частий рідкий пронос, жовтяниця. Після появи симптомів ймовірність летального результату дуже висока через блискавичний розвиток токсичного гепатиту та серцево-судинної недостатності, а лікування в більшості випадків виявляється неефективним.

Отруєння грибами є одним із найважчих серед харчових – зазначають медики та радять за перших симптомів одразу звертатись за медичною допомогою.

ВШ