Біле озеро в Охтирці може стати чорним (+ФОТО)

Біле озеро в Охтирці може стати чорним

Чи насправді брак кисню призвів до мору всього живого у Білому озері в Охтирці?

Цього року в України масово гине риба у водоймах. Як пояснюють у Держекоінсекції, масові смерті риби пов’язані із задухою.

“У цьому році зима була достатньо морозною, тому утворився товстий шар льоду, через який кисень не надходить у водойму. Через це і риба гине, і гниють деякі водорослі. Для попередження даної екологічної катастрофи необхідно було взимку встановлювати аератори, чим місцеві чиновники, очевидно, себе не затрудняли”, – пояснив начальник Держекоінспекції в Сумській області Геннадій Базаров.

Не оминув мор риби і озеро Біле в Охтирці, яке знаходиться між вулицями Полтавською і Петровського, в районі поліклініки. Очевидці викладували фотофакти у соцмережах, на яких видно по всій береговій лінії водойми тисячі трупиків дохлої риби і жаб.

Але місцеві жителі дуже сумніваються, що саме через брак кисню подохла риба у місцевому озері, та наводять факти, якими варто зайнятися правоохоронним органам, пише газета Роксолана.

“На підході до берега озера відчули такий запах, наче газом тхнуло. Коли підійшли ближче, то побачили, що вся поверхня води попід берегами по всьому периметру озера вкрита шаром дохлої риби”, – розповідає охтирчанка Ірина Пилипенко.

Як розповіла пані Ірина, поряд проходить гілка залізниці, якою транспортують до елеватора зерно, а звідти продукцію. Протягом тривалого часу так звана «кукушка» – тепловоз не курсували цією колією, а останнім часом рейси відновились. Мабуть, для цього треба було підремонтувати колію, на якій від часу стали непридатними шпали. Тому подекуди їх повитягували з-під рельсів і замінили.

“Як ви думаєте, де поділися старі, трухлі, пропитані креозотом старі шпали? Вони були звалені в озеро! Навіщо? Хто це зробив? Та де ж та поліція і навіщо вона потрібна, якщо не дасть цьому факту належну оцінку, не розслідує і не знайде винних? Комусь же належить ця залізниця, яку експлуатують без оглядки на навколишнє середовище?”, – скаржиться охтирчанка.

Крім того, все узбережжя озера завалене побутовим сміттям.

Довідково: Креозот – використовується для пропитки шпал, згідно з останніми дослідженнями вважається потенційним канцерогеном, у країнах ЄС заборонене його використання. Характерний запах креозоту їдкий і стійкий, не зникає протягом 50 років. Пари креозоту виявляють токсичну дію на організм теплокровних. У людини може з’явитися головокружіння, розлади шлунку, нудота, шкірні висипання, загальна слабкість, може сприяти розвитку раку. Як креозот впливає на риб і жаб, енциклопедії не пишуть, мабуть, до випадку в Охтирці ще ніхто не додумався топити відпрацьовані шпали  в озері. Невідомо також, чим це може закінчитися?