Біля Недригайлова знайшли 20 скелетів загиблих воїнів

Як повідомив головний редактор Недригайлівської районної газети “Голос Посулля” Ігор Скрипченко, сьогодні зранку, 25 червня, у село Сакуниха прибули представники київської пошукової організації «Київ-Дніпро».

За участі директора Недригайлівського краєзнавчого музею Івана Абаровського і краєзнавця з пгт Терни Володимира Богатиря вони зробили розкоп на місці, де, за свідченням старожилів, знаходиться поховання офіцерів та бійців 4-го Воронезького добровольчого полку, які загинули 21-22 вересня 1941 року у запеклих боях під Сакунихою. У результаті були знайдені останки двадцяти червоноармійців.

“Пошукова організація легальна, має всі документи, свій музей і відповідних фахівців.? На городі садиби Олександра Панасенка, що по вулиці Вишневій (колишня Жовтневої революції), на глибині 2,5 м, знайдено останки двадцяти червоноармійців. До цього вважалося, що там поховано 17 осіб.

За свідченням старожилів Сакунихи, поховання було здійснено у вересні 1941 року вночі трьома жінками.? Всі останки скелетів воїнів разом з їх речами складені у спеціальні поліетиленові мішки, опечатані та будуть передані в недригайлівську церкву на зберігання до перепоховання.

Знайдено 5 капсул з записками, які, напевне, вдасться розшифрувати та ідентифікувати останки. На це піде до місяця.? Також під час розкопок знайдено залишки зброї, амуніції, особистих речей військовослужбовців та інші різні речі.? У разі ідентифікації останків будуть повідомлені їх рідні, а потім буде проведено ритуал перезахоронення захисників Вітчизни.”, – написав у Фейсбуці Ігор Скрипченко.

За його словами, останки воїнів пролежали у землі Сакунихи 75 років.

13535872_289399718116020_1095134297_n