Через грозу й блискавку багатоквартирний будинок у Глухові залишився без благ цивілізації

Стихія наробила лиха в одному з глухівських двоповерхових будинків на 16 квартир. Про це стало відомо від мешканки будинку. 

За словами жінки, негода зі зливовим дощем, громом і блискавкою, що розігралася днями, завдала людям збитків і паралізувала життя в будинку. Від удару блискавки вийшов з ладу розподільник електрики до кожної квартири. Однак якщо цю проблему успішно вирішили (електрик працював два дні, аварію усунув і лічильник поміняв, хоч і за кошти мешканців), то що робити зі згорілою побутовою технікою?

Гроза позбавила глухівчан таких благ цивілізації, як пральні машинки, телевізори, газові котли, холодильники… Причому далеко не все із згорілого підлягає ремонту. Так, наприклад, в одній сім’ї ніби як і полагодили холодильник, але пропрацював він недовго. Як бути в аномальну спеку без нього? Звичайно ж, доведеться купувати новий, а це – непередбачені витрати, до того ж – чималі.

Щоб уникнути подібних випадків, МНС рекомендує, коли починається гроза, вимикати всі побутові прилади, що працюють від електрики, а в ідеалі – знеструмити житло, викрутивши пробки або відключивши тумблер на лічильнику. Секундна справа, зате ризик зазнати збитків зведений до нуля.

ВШ