Чому в сумських лікарнях відмовлялися госпіталізувати пацієнтку з температурою та високим рівнем цукру

Учора, 20 квітня, фельдшер швидкої допомоги дзвонив до поліції, аби змусити своїх колег госпіталізувати 79-річну жінку у важкому стані. За даними відділу комунікації обласної поліції, жінка померла у приймальному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні.

Журналісти з Sumy.Today звернулися за коментарем до цього медзакладу, і там повідомили, що у госпіталізації в їхній лікарні бабусі ніхто не відмовляв, у приймальному відділенні вживали реанімаційні заходи, але, на жаль, врятувати жінку не вдалося.

Як з’ясувалось, спочатку бабусю привезли до обласної інфекційної лікарні, бо в неї була висока температура, задишка та високий рівень цукру в крові. В інфекційній лікарні жінці зробили швидкий тест на COVID-19, результат якого був негативним. Після цього їй відмовили у госпіталізації до цього закладу. Працівник інфекційної лікарні рекомендував звернутися до терапевтичного відділення за місцем мешкання.

Швидка доправила жінку до пульмонологічного відділення обласної клінічної лікарні, яке розташоване на вулиці Ковпака, але там після огляду медики сказали, що жінка потребує реанімації, а реанімаційне відділення знаходиться в іншому корпусі обласної лікарні – на Троїцькій. Там у приймальному відділенні бабусю намагалися врятувати, але вже було запізно.

За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 статті 140 Кримінального кодексу (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником).