Із Сумщини вивозили столітні книги, що “цінні для кожного”

20160817_051122
На митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС було виявлено спробу вивезення громадянином України старовинної книги датованої 1928 роком видання. Під час проведення митного огляду транспортного засобу в сумці серед особистих речей чоловік віз закордон книгу «Актеры и режиссеры» на 464 сторінках друкованого тексту.

В той же час, під час здійснення митного контролю автобуса, що слідував до Російської Федерації, громадянка Росії не заявила усно та не задекларувала письмово у митній декларації книгу «Цънная книга для каждаго» на 240 сторінках, 1913 року видання. Вона порушила встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України. Пропуск та митне оформлення таких товарів здійснюється органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують відповідні обмеження, виданих держаними органами, що уповноважені на здійснення відповідних контрольних функцій.

За фактами інспекторами Сумської митниці ДФС складено протоколи про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст.471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах митного контролю». Предмети правопорушення вилучено.

Прес-служба ГУ ДФС у Сумській області