На Шосткинщині незаконно вирізають вікові сосни

Вчора, 3 червня, схвильовані мешканці Шосткинщини на умовах анонімності повідомили про те, що у лісовому масиві, який розташований біля села Гукове Шосткинської об’єднаної територіальної громади, пиляють вікові сосни.

Люди розказали, що вже не вперше бачать тут «лісорубів», але спочатку думали, що йде планова рубка дерев, але коли побачили, що дерева вирубують вибірково, найбільші і найкращі, засумнівались у своїх припущеннях. Також, за їх словами, часто рубки відбуваються у вихідні.

Дійсно, виїхавши на місце події, можна було побачити і зафіксувати видимі сліди рубок: спиляні стовбури, пеньки та відходи деревини. На місці вже працювала поліція.

За офіційними коментарями журналісти звернулися до Державної екологічної інспекції у Сумській області, Шосткинського районного управління поліції та керівництва ДП «Шосткинський агролісгосп», на території обслуговування якого розташований лісовий масив.

Як повідомили у Держекоінспекції, громадським інспектором з охорони довкілля поблизу с. Гукове була виявлена група осіб, які здійснювали вибіркову рубку насаджень у квадраті 77 виділу 27 ДП “Шосткинський агролісгосп”. У той час, поки громадський інспектор викликав працівників Державної екологічної інспекції у Сумській області та правоохоронців, невстановлені особи на своєму транспорті покинули місце подій.

“Прибувши до лісу, екоінспектори виявили 25 свіжоспиляних соснових пнів з діаметрами від 33 см та порубкові рештки. Проте, зі слів працівників агролісгоспу, офіційні рубки на зазначеній ділянці наразі не проводяться”, – зазначили екологи.

Фахівці інспекції вже почали обраховувати збитки, завдані самовільним порубом лісових насаджень. Поліція склала акт огляду та відкрила кримінальне провадження за ст. 246, ч.1(незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду).

За інформацією Шосткинського управління поліції, наразі проводяться необхідні слідчі дії. Керівництву агролісгоспу надісланий інформаційний запит стосовно вищеописаної події, чекаємо на відповідь. Звертаємося до громадськості з проханням повідомляти про випадки незаконних рубок і за можливості фіксувати їх, адже врятувати наші ліси можна лише об’єднавши зусилля.

Поділитися в соцмережах: