На Сумщині лікарі врятували хлопчика, який вдихнув ковпачок від ручки

В Охтирці лікарі врятували життя 9-річного хлопчика, якому в дихальні шляхи потрапив ковпачок від кулькової ручки та застряг у бронхах.
Про це у Facebook написав лікар, директор Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля:
“Чи звертали ви коли-небудь увагу на ковпачок від кулькової ручки? А помічали, що вгорі, як правило, в ньому обов’язково є невеличкий отвір?
Впевнений, що не помічали Проте, саме завдяки цьому отвору були врятовані тисячі життів. Особливо дитячих.
Справа в тому, що у багатьох є погана звичка – гризти ручку. Трапляється так, що людина ковтає ковпачок, вдихає його і він опиняється в трахеї чи бронхах. І ось тут включається рятівна функція ковпачка – отвір в ньому дозволяє проходити кисню, доки людина очікує медичної допомоги.
До чого це я… Буквально недавно писав пост про те, як часто діти ковтають дрібні деталі і потрапляють до нашої лікарні.
І от… знову. Буквально тиждень назад 9-річний охтирчанин вдихнув ковпачок від кулькової ручки. Він застряг в лівому нижньому бронхові.
На щастя, вдома були батьки, які дуже швидко звернулися до лікарні. Діяти треба було дуже швидко. Бо в таких випадках все може обернутися дуже печальними наслідками.
Цей випадок поставив на ноги не тільки місцевих медиків, а й лікарів обласної дитячої клінічної лікарні та навіть наших столичних колег.
Дістати чужорідне тіло за допомогою бронхоскопа вдавалося не одразу. Ковпачок застряг у дуже незручному для цього положенні. Медики розглядали навіть версію розтину грудної клітки. Але хлопчику пощастило – це була майже ювелірна робота лікаря, якому вдалося захопити і витягти застряглий предмет.
Деякий час дитина перебувала під наглядом наших лікарів. Та приймала препарати через механічні пошкодження горла та трахеї. Зараз хлопчик вже вдома. З ним все добре. Йому поталанило. Щасливі і ми!
Проте, будьте обачні! Ніколи не залишайте надовго дітей самих вдома. А ще методом заїждженої пластинки повторюйте їм: НЕ ГРИЗИ РУЧКУ, НЕ ОБЛИЗУЙ ІГРАШКИ, БЕРЕЖИ СЕБЕ…”, – написав лікар.

Поділитися в соцмережах: