На Сумщині вогнеборці приборкали три масштабні пожежі

Упродовж 10 квітня пожежно-рятувальні підрозділи області приборкували три масштабних загоряння на території Есманської, Верхньосироватської, Ворожбянської об’єднаних територіальних громад. Площа, пройдена вогнем, склала близько 21 га.

Так, о 14:48 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про пожежу у с. Пустогород Есманської ОТГ. На гасіння направили чергове відділення 38-го державного пожежно-рятувального посту із смт Есмань, якому довелося подолати відстань близько 35 км, та місцеву пожежну команду із   с. Уланове. Як було встановлено, загорілася суха рослинність на значній площі. Поривами вітру полум’я перекинулося на сінник, господарчу споруду, дерев’яний житловий будинок в одному приватному домогосподарстві та на сусідські 2 дерев’яні житлові будинки, що не експлуатувалися. Ще до прибуття вогнеборців місцевим жителям підручними засобами вдалося відвернути небезпеку поширення полум’я на будівлі сусідньої вулиці.

На ліквідацію пожежі есманським рятувальникам довелося залучити резервні сили і засоби. Із Приборкання масштабного загоряння потребувало значної кількості води, тому пожежні автоцистерни довелося дозаправляти від найближчих водонапірної башти та озера, розташованих на відстані близько 500 м та 200 м відповідно від осередку горіння. Під час гасіння із житлового будинку вогнеборці винесли 3 газових балони. О 16:25 вдалося локалізувати загоряння на площі близько 1 га, запобігши перекиданню полум’я на 2 житлових будинки та літню кухню. Проте боротьба з вогнем ще тривала до 18:17, коли, використавши близько 30 т води пожежу ліквідували.

О 16:08 рятувальники із смт Низи та сільські вогнеборці були викликані на пожежу в с. Великий Бобрик Верхньосироватської ОТГ. Як було встановлено, неподалік від дачного кооперативу загорілися залишки сухої рослинності на площі близько 15 га. Полум’я стрімко поширилося та перекинулося на 2 дачні дерев’яні будинки. Спільними зусиллями о 18:40 вдалося локалізувати загоряння та відвернути небезпеку від інших 4 дачних будинків. О 19:39 пожежу ліквідували.

Цього ж дня рятувальники ліквідовували загоряння сухої рослинності на відкритій території по вул. Партизанській в м. Ворожба. Інформація про пожежу надійшла о 17:25, о 18:40 її локалізували на площі близько 5 га. А о 20:30 полум’я повністю приборкали.

Всього на гасіння цих трьох пожеж сухої рослинності залучалося 16 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки від Державної служби України з надзвичайних ситуацій, 2 працівника та 2 одиниці техніки від місцевих пожежних команд.

За попередніми висновками фахівців, всі ці загоряння спричинило необережне поводження з вогнем. Рятувальники наголошують, громадянам треба бути обережними з вогнем, не спалювати сухостій та сміття, не провокувати пожежі у природних екосистемах, а при виявленні займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонувати за номером «101»!

Поділитися в соцмережах: