На вулиці Троїцькій над головами пішоходів нависла загроза

На будинку №18 на вулиці Троїцькій, як то кажуть, “на чесному слові” висить кондиціонер. У середині липня прилад пошкодило дерево, яке під час чергового буревію впало на пішохідну доріжку, і, падаючи, його зачепило.

У результаті з 19 липня кондиціонер так і висить над тротуаром, тримаючись лише на дроті і на «авось пронесе».

«Дерево фахівці КП «Зеленбуд» спиляли і вивезли, – пишуть в соцмережах сумчани, – а ось важкий ящик загрозливо висить над головами перехожих і досі! Господар квартири ремонтувати його не поспішає, відмовляє тим, що він звертався до мерії, але на його заяву ніхто не відгукнувся, а сам він ніби як і ні до чого. Але, якщо трапиться біда і цей аварійний кондиціонер впаде комусь на голову, хто буде за це відповідати?»

А справді, хто? – поцікавився кореспондент ВШ у начальника правового управління Сумської міськради Олега Чайченка.

“Власник кондиціонера повинен викликати майстра, щоб той усунув небезпеку і зміцнив апарат. Складається дефектний акт, в якому визначаються збитки, понесені власником кондиціонера, а потім він пише претензію в департамент інфраструктури міськради з проханням в добровільному порядку погасити суму збитків. До заяви прикріплюється дефектний акт або експертна оцінка збитків. Якщо департамент в добровільному порядку не перераховує суму заявнику, він може подати позов до суду з аналогічними вимогами”.

Хто буде відповідати, якщо кондиціонер впаде комусь на голову?

“Його власник. Але і для звернення до департаменту, а тим більше в суд, потрібна доказова база, що кондиціонер пошкоджений саме деревом, що впало. Це можуть бути фотографії, на яких видно, що дерево впало на кондиціонер, свідки – ними можуть бути сусіди або члени сім’ї, які можуть підтвердити цей факт. У «Зеленбуді» потрібно взяти копію акта виконаних робіт або інший документ, який би підтвердив, що ця організація прибрала пошкоджене дерево. Отримати його нескладно, потрібно подати в КП запит на публічну інформацію з проханням видати копію акта або наряду на виконання цих робіт”.

Але в будь-якому випадку власник повинен розуміти, що саме він перш за все зацікавлений в тому, щоб прибрати загрозу для здоров’я і життя інших людей. Тому що, якщо станеться нещасний випадок, відповідати буде він, і, цілком можливо, не тільки гривнею. Адже наслідки можуть бути і трагічні.

Поділитися в соцмережах: