Радіаційний предмет, знайдений на станції «Суми-Товарна» тиждень тому, досі там і лежить

12961699_1606733576317144_2909567687017496685_n

Підозрілий об’єкт з перевищеним радіаційним фоном, знайдений більше тижня тому на вантажному дворі станції «Суми-Товарна», досі лежить на тому ж місці. Про це у Фейсбуці повідомив сумчанин Олександр Фірст.

“До мене дойшла інформація про місцезнаходження радіактивно небезпеного об’єкта що становить загрозу суспільству. Так, прибувши на місце, а саме на залізничу станцію Суми-Товарна, я побачив на одній із колій обгорожений об’єкт зі знаком біобезпеки. Поруч чергував патруль поліції, який важливої інформації стосовно цього обєкту не надав. За інформацією яку до мене довели, цей обєкт виявлений співробітниками станції близько 1,5 тижня тому. На місце негайно були викликані спецслужби. Помічені співробітники СБУ, міліції, тощо. Інформатор заявляє, що за результатами вимірів, рівень радіації був перевищений у десятки разів. Виникає питання, чому цей обє’кт досі не прибрали? Я негайно направлю звернення до відповідальних посадовців”, – написав Олександр.

Нагадаємо, знайдений об’єкт укомплектований радіонуклідним джерелом закритого типу. Співробітники ГУ Держсанепідслужби в Сумській області встановили його підвищений радіаційний фон, ізолювали і взяли під охорону.