Рясний “врожай” знову зібрали рятувальники Сумщини

23 липня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області знищено шляхом підриву в безпечному місці 152 мм артилерійський снаряд, виявлений 22 липня мешканцем м. Охтирка на відстані 200 м від житлових будинків  під час прогулянки лісосмугою.

Також 23 липня о 07:50 на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про виявлення, в лісі невідомого предмета, зовні схожого на застарілий боєприпас, в с. Стецьківка Сумського району. Про знахідку повідомили працівники місцевого лісового господарства, які проводили санітарну рубку лісових масивів. Прибувши на місце, рятувальники ідентифікували знахідку як 50 мм мінометну міну.

Цього ж дня в с. Верхня Сироватка Сумського району місцева мешканка під час проведення земельних робіт на власній присадибній ділянці, на відстані 100 метрів від житлового будинку, натрапила на застарілий боєприпас. Знахідкою виявилась 50 мм мінометна міна. Ще один вибухонебезпечний предмет було виявлено в с. Первомайське Глухівського району на відстані 4 км від житлових будинків. На нього натрапили працівники місцевого агропідприємства.

На місцях виявлення виставлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій  (м. Ромни).