Рятувальники Сумщини знешкодили цілий арсенал

Протягом тижня піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни) було знищено 7 артилерійських снарядів (152, 76, 45 мм.), 31 мінометну та протитанкову міни (50 мм., ТМ-42), 50 ручних гранат (Ф-1, РПГ, РГД), 24 вибухники до авіабомби марки АПУВ часів Другої світової війни.

Боєприпаси були виявлені у Сумському, Липоводолинському, Охтирському, Краснопільському, Роменському районах та у місті Ромни.

Зокрема, на Роменщині під час планового технічного обстеження лісового масиву поблизу с.Перекопівка групою піротехнічних робіт було вилучено 53 боєприпаси: 3 артснаряди, 26 мінометних мін, 24 вибухники до авіабомби. Небезпечний арсенал знаходився лише у 300 м від житлових будинків.  Фахівці його вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючим та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».