Щоб позбутися гнізда шершнів, родині з Ромен довелося викликати рятувальників

Днями фахівці РХБ-захисту МЦШР ДСНС України в Сумській області рятували господарів одного з приватних роменських домоволодінь від навали войовничих комах – шершнів.

Рятувальники нагадують, якщо дошкуляють ці комахи, можна боротися і самостійно.

«Для знищення гнізда шершнів чудово підійде монтажна піна. Потрібно закласти нею всі отвори в знайденому гнізді. Так літаючі жучки залишаться запечатаними усередині свого будиночка без доступу кисню. Закупорений об’єкт можна спалити або просто викинути. Існує і менш безпечний метод, що припускає поміщення гнізда в окріп або воду з додаванням гасу. Необхідно підняти вгору відро з приготовленою рідиною і, так би мовити, надіти його прямо на виявлений вулик. Треба переконатися, що він повністю знаходиться під водою. Відро з будиночком шершнів важливо зафіксувати в одному положенні. Можна його підвісити до стелі або ж підперти драбиною. Через добу житло комах від’єднують і виносять з кімнати прямо в ємності», – радять рятувальники.

Якщо ж колонія оселилася в норі під землею, найпростіше залиити їхній притулок окропом або зробити на цьому місці багаття, злегка підкопавши вхід в будиночок. Можна також залити «підземне» житло гасом, підпалити, а потім засипати.

romny24.info