«Синій кит» ледь не забрав життя 12-річної глухівчанки

Дівчинку виявили під час проведення профілактичних заходів, ініційованих правоохоронцями області, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.  Характерні подряпини на руках привернули увагу медиків. Як розповіла сама 12-річна учениця місцевої школи, вона  виконала 17 завдань.

Тетянці скоро виповниться дванадцять років, вона ходить до школи, навчається у шостому класі. Має багато друзів та знайомих як серед однолітків, так і серед більш старших школярів.

Розповідає: почула про «синіх китів» від подруг. Одні застерігали, інші розповідали, що це «прикольно». Вона ж вирішила самостійно з‘ясувати, чи це й насправді так страшно, як говорять.

Дитина знайшла у соцмережі відповідну групу та вступила у листування.

«Перше завдання – нікому нічого не розповідати, зберігати все в таємниці, – говорить школярка. – Потім були інші завдання – обмежити спілкування з друзями, подивитися фільм жахів, послухати «важку» музику, поставити «в ігнор» батьків або когось з дорослих… Вже після п‘ятого квесту я настільки переключилась на гру, що мені не хотілося взагалі виходити з он-лайну, хотілося йти далі, було цікаво знати, яким буде наступне завдання», – розповіла поліції дівчинка.

Вона дійшла до п‘ятнадцятого рівня. Завдання куратора – порізати собі вени, але таким чином, щоб її встигли врятувати. Дівчина, незважаючи на свій юний вік, не могла не розуміти, наскільки серйозний від неї вимагають зробити крок. Адміністратор гри, не знайшовши підтвердження виконаного завдання, перейшов до погроз убивством. Дівчинка, отримавши кілька таких повідомлень, звичайно, перелякалась. Вона не лише обірвала всіляке листування з так званим «куратором», а й видалила свої акаунт та сторінку з контактів.

Про це все вона розповідає працівникам поліції спокійно, докладно пояснюючи, коли й що саме відбувалось. Показує руки – обидва передпліччя в смугах, ці подряпини будуть заживати не один тиждень, до того ж, ймовірно, залишаться шрами. Слідчі намагаються заспокоїти дитину, розповідаючи, що всі погрози – не що інше, як  шахрайство, намагання маніпулювати поведінкою людини, аби досягти певної мети. Говорять – помилятися можуть всі, та приводять приклади, коли дорослі люди часто потрапляють на гачок аферистів, показуючи невідомо кому чималі гроші. Дівчинка погоджується, проте видно, що заспокоїться вона нескоро.

Мама дівчинки стверджує: дитина погано спить ночами, її часто сняться жахи, навіть і вдень дівчинку щось непокоїть.

«Мені зателефонували зі школи, й повідомили про те, що у дочки під час медогляду виявили ці порізи. Я лише в школі про все дізналась. Проте, навіть після всього того, що дитина пережила, я не стану забирати у неї планшет чи забороняти доступ до комп‘ютера. Розумію, що це безрезультатно – при бажанні вона завжди знайде гаджет у друзів. Категорична заборона – точно не вихід в такій ситуації. Однак контролювати її спілкування в соцмережах та перевіряти акаунти необхідно, це безумовно», – розповідає мати.

Наразі працівники поліції в рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 120 (доведення до самогубства), встановлюють  особу так званого «куратора» та з‘ясовують всі обставини події.

В області не припиняються профілактичні заходи, спрямовані на виявлення інших гравців серед школярів та студентів. Правоохоронці звертаються до всіх батьків з закликом бути уважними до своїх дітей, приділяти їм більше уваги, більше часу проводити разом, слідкувати за їх психологічним та фізичним станом, перевіряти їх акаунти в соцмережах та листування, переглядати фото та відео файли у гаджеті дитини.

Якщо ви виявили, що ваша дитина є учасником таких груп, негайно повідомляйте у поліцію. За жодних обставин не залишайте дитину без догляду. Телефон «гарячої» цілодобової лінії 102 – з мобільного – безкоштовно.

Подробиці дивіться у випуску новин СТС о 19:00, 21:00 та 22:00.