Сказ на Конотопщині: на людей нападають хворі тварини

1490004204_1485343941_skaz

Епізоотична ситуація захворюваності тварин на сказ на території Конотопського району – контрольована, але залишається напруженою. Про це повідомляє офіційний сайт Конотопської райдержадміністрації.

За медичною та антирабічною допомогою щорічно в лікувальні заклади з приводу покусів, контакту з хворими на сказ тваринами звертається 40 – 60 осіб з сільської місцевості. Вже в першому кварталі 2017 року медична допомога надана  16 особам, з них 5  –  жителі села.

Загалом, у період з 2006 по 2016 рік було зареєстровано 27 випадків захворювання тварин на сказ.  Підвищення ризику виникнення сказу тварин зумовлене, випадками заходу червоної лисиці у населені пункти, контакту з домашніми тваринами та відмовою власників проводити вакцинопрофілактику.

Комісія ДНПК при Конотопській районній державній адміністрації ухвалила ряд рішень, серед яких проведення реєстрації домашніх собак і котів на території населених пунктів району та їх профілактичне щеплення проти сказу; забезпечення фінансування лікувально-профілактичних закладів для закупівлі необхідної кількості імунобіологічних препаратів за кошти районного бюджету.