Стріляв “на звук”: що стало відомо про вбивство жителя Сумщини на полюванні

Вчора стало відомо, що в урочищі Либідь, на околиці села Боромля, 14 листопада важко поранили 28-річного чоловіка, який у результаті помер у реанімації. За версією поліції, стрілок цілив по козі, мисливці ж кажуть, що стріляв на звук.

Голова громади Василь Романіка на тому полюванні він не був, каже, що подію знає від місцевого єгеря.

“Тут і заєць, і лисиця. Мисливці стояли по цій стороні, а гінці гнали з тієї сторони. І так сталося, що один з мисливців стрельнув, порушивши всі правила техніки безпеки, вистрілив на звук. Трьома картечинами ранив цього хлопця. Кукурудза невисока, взагалі, важко це зрозуміти: хлопець 1 метр 90 см зростом”, – говорить Василь Романіка.

Чоловік, якого застрелили, – місцевий житель Володимир Полулях. Алла Єсипенко зараз викладає історію у Боромлянському ліцеї, а раніше була вчителькою початкових класів у школі, де навчався Володимир.

“Ми пам’ятаємо Вову як дуже світлого учня, який був завжди життєрадісний, який був вихований, був дуже розумним учнем. Він був справжнім товаришем для своїх однокласників”, – говорить Алла Єсипенко.

У поліції за фактом події відкрили кримінальне провадження, за першою частиною статті 119

“Вбивство через необережність” ККУ. “Попередньо встановлено, що четверо громадян полювали неподалік с. Боромля Охтирського району. Стоячи на номері, 31-річний чоловік здійснив постріл в бік дикої кози, після чого почув крик. Пішовши туди, виявив пораненого – 28-річного товариша”, – розповів речник поліції Сумської області Володимир Крупецьких.

Василь Романіка теж мисливець. З власного досвіду каже, що стріляти на звук не можна.

“Цього хлопця зрозуміти неможливо, тому що стріляти на звук – ми ж не на війні. Володя Полулях дуже здібний хлопець, пройшов АТО як офіцер запасу, юрист. Я хотів узяти його на роботу юристом”, – говорить Василь Романіка.

Максимальне покарання, яке можна отримати за статтею “Вбивство через необережність” – п’ять років ув’язнення.

Суспільне