У селі Могриця Сумського району виявили африканську чуму свиней

За словами начальника управління безпечності харчування продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктора Науменка, діагноз “африканська чума свиней” на території Сумщини був підтверджений Київським науково-дослідним інститутом.

Учора, зазначив посадовець, відбулося засідання протиепізоотичної комісії при голові Сумської РДА, на якій були прийняті рішення по локалізації захворювання. Визначені зони епізоотичного контролю, захисту та нагляду. До першої увійшла Могриця, до другої – два лісництва, бо там є дикі тварини. До третьої – увесь район.

Біля села Могриця встановлені карантинні пости, щоб ні живих свиней, ні м’ясо не вивезли за його межі, аби епідемія не поширилася на інші райони області. Уже найближчим часом у мешканців села мають вилучити свиней та умертвити їх. У сільській раді зазначили, що  сьогодні до Могриці приїжджає комісія, у складі якої будуть фахівці з усіх відповідних служб.

Серед населення вже відчувається паніка. Люди схвильовані, адже тепер можуть спалити багато худоби.

Оскільки до зони ризику потрапляє й частина Краснопільського району, сьогодні, 25 травня, в ОДА також відбудеться засідання комісії з цього приводу.

Джерело: everyday.sumy.ua