У шкільному музеї сумської школи зберігався бойовий снаряд

До сумської школи №19 1 вересня викликали вибухотехніків. Викликав їх директор Богдан Сюркало, який працює тут два місяці. Він виявив снаряд часів Другої світової у шкільному музеї.

Директор школи розповів, що шкільний музей тут працює з 1963 року, і в ньому для прикладу зберігались три навчальні міни та зенітний снаряд. Для перевірки їх безпечності чоловік вирішив викликати вибухотехніків.

Снаряд стояв на нижній поличці поряд з фугасом і мав конус зверху. Конус говорить про те, що це є підривач, і фахівці підтвердили, що підривач був у стані, який міг би бути приведений до бойового. Сам снаряд містив вибухову речовину”, – розповів директор.

Фахівці-вибухотехніки, які приїхали до школи, встановили: міни дійсно є навчальними, а снаряд – небезпечний. Міни залишили у школі (видавши відповідні сертифікати), а снаряд вилучили. Знахідку, за словами спеціаліста відділу комунікації Нацполіції Сумщини Володимира Кузьменка, утилізують.

За словами Володимира Кузьменка, перед початком навчального року правоохоронці обстежили школи міста, вибухонебезпечних предметів не знайшли.

Суспільне

Поділитися в соцмережах: