У Шостці недобудована 9-поверхівка, з якої впали підлітки, знову стала “центром” молодіжних розваг

У Шостці в недобудованій 9-поверхівці по вул. Свемівській (колишньої вул. Дзержинського), яка кілька років тому стала причиною жахливої ??трагедії, постійно збирається молодь, дорослі компанії, грають діти. Про це повідомляють жителі сусідніх будинків.

Люди стурбовані, що ні міська влада, ні правоохоронні органи ніяк на це не реагують, але ж таке проведення часу може бути смертельно небезпечним. Так, у кінці квітня 2012 р. двоє 17-річних підлітків упали з останнього поверху цієї багатоповерхівки – обрушилася балконна бетонна плита, на якій стояли дівчина і хлопець. Молоді люди загинули.

Що робити з будинком-вбивцею тоді так і не вирішили. Його не можна було ні розібрати, ні добудувати, ні продати, оскільки, як пояснювали в мерії, існували певні законодавчі заковики. 9-поверхівку свого часу будував завод хімічних реактивів, однак завершити будівництво підприємству так і не вдалося. Будинок перейшов у власність Держмайна, перетворившись згодом на звалище побутового сміття, громадський туалет і місце проведення дозвілля місцевого населення.

Після трагедії міська влада обмежилася тим, що входи в недобуд були закриті, а сам будинок обнесений парканом із сітки-рабиці. Тоді керівництво міста обіцяло подумати, як врегулювати питання з недобудовою.

За 4 роки з моменту трагедії нічого не змінилося: паркан зламали, щити, якими були забиті входи в будинок, знесли, і 9-поверхівка стала «жити» своїм звичним життям сміттєвого контейнера і місця зустрічей.

“Тут кожен вечір влаштовуються збіговиська! Молодь, часто у нетверезому стані, бігає по поверхах, висовуються у віконні отвори, виходять на балконні плити. Зауваження робити марно, у кращому випадку тебе просто вилають, у гіршому – можеш ще й заробити”, – каже Володимир Іванович, який живе у будинку навпроти недобудови.

“Удень тут можна часто зустріти дітей, 8-10 років, і молодше, і старше цього віку. Кричиш на них, ганяєш, щоб не йшли в недобудований будинок, – марно. Та й хіба за всіма встежиш? Ми вже неодноразово зверталися і до депутатів міської ради та в мерію з проханням обмежити доступ в будинок, але поки нас ніхто не чує”, – розповідає Валентина Петрівна, мешканка сусіднього будинку.

Люди розповіли, що недавно підлітки напідпитку кинули цеглину з верхнього поверху недобудови і розбили машину одного з мешканців сусіднього будинку.

Сергій Бугаков, директор заводу хімічних реактивів, на балансі якого досі перебуває недобудована 9-поверхівка, хоча по факту вона належить Держмайну, розповів, що певні зрушення у вирішенні проблеми є. Зокрема, Держмайну вперше за багато років виділили фінанси на проведення оцінки, без якої вчиняти будь-які дії з нерухомістю, купити-продати тощо, не можна. Існує ймовірність, що після проведення оціночних робіт недобуд виставлять на торги.

Джерело: hostka.info