У Сумах лікарку підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, через що постраждала новонароджена дитина

У Сумах лікарка підозрюється у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для немовляти, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.
Ювенальними прокурорами Окружної прокуратури м. Суми 12 квітня 2021 року повідомлено про підозру лікарю акушер-гінекологу консультативно-діагностичного відділення Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний перинатальний центр» у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для немовляти (ч. 2 ст. 140 КК України).
За даними слідства, 9 листопада 2020 року в зазначений перинатальний центр була госпіталізована вагітна жінка. Під час пологів лікар акушер-гінеколог встановила породіллі неточний діагноз та застосувала операцію «вакуум-екстракції» без необхідних на те показань. Більш того, лікар силою видавлювала плід, що є категорично недопустимим методом. Дівчинка народилась з асфіксією важкого ступеню та з тяжкими тілесними ушкодженнями, тривалий час перебувала в комі.
Відповідно до висновку експертів уникнути тяжких наслідків у дитини було можливо за умови своєчасного проведення розродження шляхом кесаревого розтину.
Досудове слідство проводиться слідчими Сумського районного управління поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Поділитися в соцмережах: