У Тростянці в кюветі залізничної колії виявили артснаряд

2 липня на території області групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування проведено роботи зі знешкодження 2 застарілих боєприпасів часів Другої світової війно, виявлених раніше в Тростянецькому та Глухівському районах.

Так 27 червня в м. Тростянець в кюветі залізничної колії, на відстані 3 км від житлових будинків було виявлено предмет, зовні схожий на застарілий боєприпас. Про знахідку повідомив місцевий мешканець, який, повертаючись з прогулянки лісом, побачив невідомий предмет. Прибувши на місце, рятувальники встановили, що невідомий предмет – це 152-мм артилерійський снаряд. Піротехніки ДСНС, що прибули на місце, вивезли снаряд у безпечне місце та знищили шляхом підриву. Схожий випадок мав місце і у  Глухівському районі.

Також в цей день в с. Храпівщина Сумського району місцевий мешканець в полі на відстані 500 метрів від житлових будинків натрапив на невідомий предмет, яким виявився 76-мм артилерійський снаряд часів минулих війн. На місці події виставлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС (м. Ромни).

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв’язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.