Власниця спаленого магазину на Сумщині скаржиться на бездіяльність поліції

Власниця спаленого магазину у Ромнах скаржиться на бездіяльність поліції. Крім останнього підпалу, розповідає жінка, у неї вкрали авто та побили знайомого. Звинувачує в усьому місцеве злочинне угруповування, повідомляє Суспільне.

За словами Наталії Мусійко, вона займається підприємництвом з 2001 року. У 2016 році придбала будинок і разом з чоловіком перепланувала його в магазин.

Напередодні пожежі добудували іще одну торговельну залу.

“На 8-ме липня планувалася відкритися іще одна торговельна зала, але не вдалося. 6-го липня о 2-ій годині ночі був здійснений підпал невідомою особою в капюшоні, що бачили очевидці з п’ятиповерхівки. За одну ніч втратили все: справу свого життя, все, що було вкладено в цей магазин. Залишилися з купою боргів і купою кредитів. Понад 4,6 млн грн збитків. Боргів і кредитів – до 2 млн грн”, – говорить власниця магазину Наталія Мусійко.

За словами очевидців, говорить жінка, до цього вікна підійшов хлопець, розбив його, потім закинув всередину підпалену пляшку з якоюсь речовиною.

“Платили недержавним органам. Це я вважаю великою помилкою. Недержавні органи, це я так називаю – наша місцева “криша”. З 2016 року, коли ми поставили нові вікна у своїй добудові. Одного ранку нам подзвонили й повідомили, що вікна всі побиті. Ми звернулися із заявою до поліції. Буквально за день-два підійшли до нас місцеві молодики, які запропонували свою охорону за відповідну плату. Сплачували ми щомісяця 500 грн”, – розповідає Наталя.

За рік знову в магазині побили вікна і плата виросла до тисячі на місяць, говорить жінка. Так тривало до цього року. 24 червня, за словами Наталії Мусійко, їхній магазин підпали вдень. Вогонь загасили своїми силами. За її припущенням, це був натяк на чергове підвищення платні. Щоразу вони зверталися до поліції, надавали записи з камер відеоспостереження, але там нічого не розслідували.

“У нас був автомобіль старенький “Тойота Корола”, який ми продавали. Буквально за 2 дні після того, як зробили оголошення, автомобіль вкрали. Знову заява до поліції, знову допити, знову розслідування, але все без результату”, – говорить власниця спаленого магазину.

Жінка показала будинок, де, з її слів, живе чоловік, якому вона платила гроші. У будинку не відчинили, але зустріли сусідку чоловіка. Вона говорить, що родини немає вдома. Телефоном чоловік сказав, що не має відношення до цієї історії.

У Роменському районному відділу поліції із журналістами Суспільного говорити про підпал магазину відмовились, направили до обласного управління. Речник обласного управління поліції Володимир Крупецьких телефоном обіцяв прокоментувати історію з підпалами 30 липня. У Роменському пожежно-рятувальному загоні сказали, що коли була пожежа, на місце виїжджав черговий караул.

“На місце виклику був направлений черговий караул у складі 2-х відділень. По прибуттю було встановлено, що вогнем охоплена повністю будівля магазину. Попередня причина пожежі – це підпал”, – зазначив начальник п’ятого пожежно-рятувального загону Ромен ДСНС в Сумській області Сергій Рогіз.