Їхали на сімейну сварку, а потрапили на пожежу: як сумські полісмени врятували родину

Наряд сектору реагування патрульної поліції Сумського району першим помітив загоряння, підняв на гасіння пожежі людей та викликав  пожежників. І хоча через велику інтенсивність вогню врятувати ангар з усією сільськогосподарською технікою не вдалося, однак спільними зусиллями правоохоронці, пожежники та місцеві жителі не допустили  загоряння розташованого поруч житлового будинку та загибелі людей.

Родина Миколи Федосійовича вже лаштувалася на нічний відпочинок, коли у двері постукали працівники поліції. «Вставайте, у вас пожежа!» – ці слова настільки приголомшили чоловіка, його дружину та доньку, що в перші хвилини вони не знали, за що хапатись і що робити.  Хлопці у поліцейських одностроях допомогли евакуювати хвору жінку у безпечне місце та взялися підручними засобами збивати полум‘я, що вже піднімалось від господарського приміщення до стіни розташованого поряд житлового будинку.P_4

Як розповідають самі правоохоронці,  вони близько 22:30 їхали на виклик про сімейну сварку, коли побачили біля одного з приватних будинків у Старому сели відблиски та гучні постріли, як від феєрверку.  Інспектори секторів реагування патрульної поліції Сумського райвідділу Олександр Семишкур та Олександр Никонець вирішили під‘їхати ближче, аби з‘ясувати причину такого явища. І побачили, що внаслідок замикання електропроводки загорілась шиферна покрівля господарської будівлі, що, власне, й дало такий візуальний та звуковий ефекти. Полісмени негайно зателефонували до служби «101» та підняли господарів будинку.

Найперше потрібно було припинити подачу електроенергії, оскільки на стовпах іскрили та горіли дроти. Тому один з правоохоронців разом з місцевим електриком  знеструмили вуличну лінію електропередач, а інший допомагав в цей час Миколі Федосійовичу та його родині.

На відблиски пожежі збіглись місцеві жителі та разом з полісменами  почали підручними засобами збивати полум‘я, аби воно не перекинулося на житловий будинок.

«Вогонь поширився дуже швидко: спалахнула сільськогосподарська техніка, котра знаходилась в ангарі, та кілька тон збіжжя, – розповідає  Олександр Семишкур, інспектор сектору групи реагування патрульної поліції №3 Сумського райвідділу поліції. – Коли ж під‘їхали три спецавтомобілі пожежно-рятувальної частини,  протягом двох годин спільними зусиллями нам вдалося  локалізувати та ліквідувати пожежу».P_5

Сам Микола Федосійович оговтався тільки на ранок. Оглядаючи наслідки пожежі,  говорить: якби полісмени вчасно не помітили загоряння і не підняли людей, наслідки пожежі могли бути куди страшніші. «Хлопці молодці, – каже він, – допомагали як могли і чим могли, залишались поруч весь час, нікуди не від‘їздили до самого кінця». Однак, незважаючи на величезні збитки, завдані вогнем його господарству, намагається не втрачати оптимізму: «Будемо шукати можливості, знаходити кошти, відновлювати все знищене і працювати на землі далі. Життя на цьому не закінчується, життя триває далі».