“Ліквідовані” рашистами на Сумщині “дві ПЗРК С-300 і радіолокаційний пост” насправді виявилися сільським клубом та їдальнею

Російські ЗМІ 15 травня повідомили, що під Сумами їх авіація ліквідувала два зенітно-ракетних комплекси ЗСУ. Насправді – розбили будинок сільгосппідприємства, знищили зграю голубів, що ночувала під його дахом та повибивали шибки у клубі та їдальні. Детальніше – у матеріалі Суспільного.

Російські сайти розповсюджують інформацію з посиланням на міністерство оборони росії про те, що 14 травня в селі Шпилівка на Сумщині авіація рф знищила “дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу С-300 і радіолокаційний пост”.

А ось реальність: в селі росіяни влучили у сільгосппідприємство. Як наслідок: пробиті уламками ракет стінові панелі, сталеві несучі ферми споруди товщиною у 10 мм.

Ударною хвилею вибило шибки у сільському клубі. Також пошкодило вікна у місцевій їдальні.

Продавчиня місцевого магазину пані Любов говорить, що вибухи були о десятій вечора, але скільки – точно сказати не може:

“Ви знаєте, я з переляку в погріб забігла й сиділа. Я чула, один чоловік каже, що було два десь. Я, наприклад, не чула цього”.

Під час окупації Сумської області російські танкісти стріляли з території села Шпилівка у напрямку Сум. Обстріл самої Шпилівки авіацією рф став першим, кажуть місцеві.