Думка представників МОЗ стосовно ситуації зі щепленням проти поліомієліту в Сумській області

Статистика щеплень дітей, що проживають на території Сумської області. В чому важливість щеплення дітей від найнебезпечніших хвороб сучасності.
Щеплення дітей на Сумщині проти поліомієліту

Минулого 2022 року, згідно з висновками спеціалістів, від поліомієліту було вакциновано 84,4 % жителів Сумщини, яким ще не виповнилося 1 року. Ревакцинацію у:

 • 1,5 роки отримало 85,8% дітей;
 • 4 роки – 82,4%;
 • 14 років – 84,1%.

Представники Міністерства охорони здоров’я не зовсім задоволені подібними результатами і стверджують, що за таких обставин поліомієліт може повернутися до сумського регіону. А це досить небезпечна хвороба.

В Україні щеплення проти поліомієліту входить до переліку обов’язкових. Вакцинація гарантована державою і є безкоштовною для всіх верств населення. Її можна зробити в медичній установі згідно з календарем щеплень. Зовсім відмовляються від щеплень тільки недосвідчені люди або безвідповідальні, котрі тільки відпочивають і роблять все для свого задоволення (наприклад грають в казино Elslots).


Де можна вакцинуватися від поліомієліту

Ставити вакцину необхідно з самого народження. Вкрай важливо вчасно виконувати всі календарні щеплення, не пропускаючи жодного. Адже тільки таким чином батьки в змозі максимально захистити малюка від хвороб та зміцнити його імунну систему.

Календар щеплень виглядає наступним чином:

 • 1 щеплення виконується медперсоналом на другому місяці життя (ІПВ);
 • 2 щеплення – на четвертому місяці (ІПВ);
 • 3 щеплення – на шостому місяці (ОПВ);
 • 4 щеплення – в 1,5 роки ( (ОПВ));
 • 5 щеплення – в 6 років (ОПВ);
 • 6 щеплення –  в 14 років (ОПВ).

Вакцинацію сьогодні пропонують виконати на Сумщині приватні, державні клініки, сертифіковані та зареєстровані на території України.

Представники Міністерства охорони здоров’я стверджують, якщо буде достатня кількість дітей вакцинована, то спалаху хвороби можна буде легко уникнути. Важливо, щоб відсоток щеплених повинен досягти хоча б 95%. Якщо ж вакцину отримає недостатня кількість дітей, то можна очікувати на новий спалах хвороби і широкого розповсюдження вірусу по країні.

Що таке поліомієліт?

Поліомієліт – небезпечне інфекційне гостре захворювання. Спосіб поширення: від людини до людини фекально-оральним способом. Частіше за все збудник ховається на брудних руках, в зараженій воді та їжі.

Заразитися може будь-хто не вакцинований (як дитина, так і дорослий). Найбільш піддаються впливу вірусу діти віком до 5 років. Перебіг хвороби досить важкий, спостерігається:

 • Ураження нервової системи;
 • розвиток паралічу.

Тяжкий перебіг хвороби може призвести до летального випадку.

Ускладнення поліомієліту: близько 5% хворих помирають після зараження. Переважно вони відчуваються утруднене дихання, параліч дихальної мускулатури. У одного хворого із 200 уражених розвивається хребтова деформація, яка призводить до паралічу та інвалідності. Також досить небезпечними ускладненнями поліомієліту є: міокардит, пневмонія, шлунково-кишкові розлади: проноси з крововиливами, виразки шлунку га дванадцятипалої кишки, кишкова непрохідність, тощо.