Хірурги сумської лікарні №5 отримали нове обладнання для проведення операцій

Технічний арсенал КНП «Клінічна лікарня №5» поповнився новим обладнанням – ультразвуковим диссектором виробництва німецької фірми ВOVA.

Директор підприємства В’ячеслав Петренко зазначає, що в Сумах ультразвуковий диссектор мають лише декілька медичних закладів, серед яких відтепер і лікарня №5.

Нове обладнання має широке застосування у хірургії шлунку, кишківника, печінки, підшлункової залози, внутрішніх гриж та у гінекології.

Завідувач хірургічним відділенням №1, лікар-хірург вищої категорії Олександр Перерва, в активі якого майже 20-річний досвід проведення найскладніших оперативних втручань, розповідає:

«Ультразвуковий диссектор призначений для проведення широкого спектру операцій і є незамінним у разі виникнення ускладнень, або при проведенні особливо складних випадків. Ми тепер його завжди тримаємо під рукою в операційній під час проведення різного роду операцій».

Лікар пояснює: цей досконалий хірургічний інструмент дає можливість безкровно роз’єднувати тканини за допомогою електроструму високої частоти, а за рахунок випарювання відбувається коагулювання судин.

Серед переваг обладнання: низький рівень травматичності, відсутність защемлення, мінімальна крововтрата, що у підсумку підвищує надійність та успішність операції. Одна із красномовних характеристик ультразвукового диссектора – під час його роботи при роз’єднанні тканин відбувається 300–400 тисяч рухів на секунду.

За словами Олександра Перерви, сам генератор диссектора може довго залишатися у робочому стані, але витратні матеріали потребують заміни, і вони надзвичайно дороговартісні, тому ультразвуковий диссектор найдоцільніше використовувати у ході надскладних клінічних випадків.