Медреформа по-сумськи: поки що в усній формі

В обласному центрі поки що не можна підписати договір з сімейним лікарем.

З учорашнього дня в Україні почалася кампанія з вибору лікаря і підписання відповідної декларації. Відтепер українці зможуть вибрати терапевтів, педіатрів або сімейних лікарів, установи яких підключилися до електронної системи охорони здоров’я.

Втім, на Суми нововведення, запропоновані Міністерством охорони здоров’я, поки не поширюються. Як пояснила начальник відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко, перш ніж приступити до підписання договорів, існує проблема зі зміною статусу медустанов на комунальні некомерційні підприємства. У зв’язку з тим, що наразі така процедура все ще триває, підписання договорів між пацієнтом і лікарем поки є неможливим.

Незважаючи на це, Олена Чумаченко запевняє, що програма за вибором лікаря поки безстрокова, і всі бажаючі встигнуть укласти договір.

Про початок кампанії з укладання договорів буде сповіщати спеціальна наклейка на дверях тієї чи іншої формі медустанови.

Першою установою, де можна буде укласти договір, стане центр первинної медико-санітарної допомоги №3. Там процедура підписання декларацій почнеться орієнтовно в середині квітня, в інших установах – в липні.

Поки ведеться підготовча робота, пацієнтам пропонують звернутися до лікаря в усній формі, а трохи пізніше – оформити всі в письмовому вигляді.

Джерело: vsisumy.com