“МОЗОК”: це необхідно знати кожному

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун назвала п’ять головних симптомів, по якому можна визначити інсульт. Про це Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. Для того, щоб українцям було легше запам’ятати основні симптоми, Уляна Супрун прив’язала їх до слова “МОЗОК”, де кожна буква “відповідає” за певні порушення.

“Мозок. Це не тільки назва одного з найважливіших органів в нашому тілі, а й абревіатура для кращого запам’ятовування перших ознак інсульту. Запам’ятайте ці симптоми”, – написала в.о. міністра.

Вона пояснила, що кожна буква відповідає за мову, за очі, за запаморочення, за обличчя і за кінцівки.

Мовлення. Раптове порушення мови або людина не може відповісти на запитання.

Очі. Несподівана втрата зору чи чіткого бачення одним або двома очима.

Запаморочення. Втрата рівноваги чи запаморочення в голові.

Обличчя. Поява асиметрії на обличчі під час мови.

Кінцівки. Раптова слабкість чи оніміння кінцівок.

Якщо з’явився хоча б один з цих симптомів, потрібно негайно викликати швидку медичну допомогу!!!

“У випадку інсульту час – безцінний. Пацієнт повинен якомога швидше отримати допомогу”, – підкреслила в.о. міністра.

Вона попередила, що інсульт найчастіше вражає людей, у яких спостерігається підвищений тиск, цукровий діабет, високий рівень холестерину, які ведуть малорухливий спосіб життя і живуть в умовах постійного стресу. Крім того, Супрун дала свої рекомендації щодо профілактики інсульту.

“Займайтеся спортом, їжте рибу і овочі, не паліть і не забувайте про регулярні візити до вашого сімейного лікаря. Тому що в питанні боротьби з інсультом профілактика – кращий захист”, – підсумувала в. о. міністра.