На Лебединщині скороченням ліжкофонду планують зекономити 200 тисяч

Медична галузь Лебединського району продовжує функціонувати в умовах обмеженого бюджетного фінансування.

Незабезпеченість галузі на даний час складає 1946,4 тис. грн. Ліжковий фонд Лебединської центральної районної лікарні до 31 грудня цього року буде приведено у відповідність до затвердженого нормативу із розрахунку 30,8 на 10 тис. населення. Про це повідомив під час наради при голові РДА заступник головного лікаря Олег Завора.

Наразі у лікарні триває процес оптимізації. У період даної оптимізації буде скорочено 56 ліжок різних профілів у стаціонарних відділеннях. Натомість ліжкофонд у відділенні денного стаціонару поповниться 29 ліжками. На даний час медична допомога населенню району надається центральною районною лікарнею із стаціонаром на 216 ліжок, поліклінікою з 2 відділеннями ЗПСМ, 8 АЗПСМ, 1 СЛА, 7 ФАП та 18 ФП.

Оптимізація  ліжкового фонду та скорочення штатної чисельності у 2016 році дасть можливість зменшити кошторисні видатки на 2017 рік у сумі понад 200 тис. гривень. Планується також ущільнення відділень, за рахунок чого зменшиться опалювальна площа лікарні, а відповідно й оплата за послуги теплопостачання до 200 тис. грн.