ЛІКАРІ РОМЕНЩИНИ СТРАЙКУЮТЬ ПРОТИ ЛІКВІДАЦІЇ ПОЛІКЛІНІКИ

Лінійну поліклініку станції Ромни СТГО «Південна залізниця» на Сумщині скорочують та планують приєднати до Центральної районної лікарні. Як розповів головний лікар поліклініки Володимир Зіньков, медперсонал останньої категорично з цим не згодний та неодноразово влаштовував акції протесту.

“Наш заклад буде передано до ЦРЛ. Люди почали обурюватися, бо багато працівників, які вже там працювали, не довіряють керівництву лікарні. Сказали, що за жодних умов не підемо туди. Адже нам обіцяли, що це буде окремий заклад. Тому люди вийшли на акції”, — розповів він.

За словами Володимира, вони планували, що їх медзаклад перепрофілюють для надання послуг мешканцям району, оскільки ЦРЛ головним чином приймає населення міста. Він наголошує, що в районі є ще один медзаклад, але він знаходиться в селі, до якого не всім мешканцям зручно добиратись. “Вирішувалося це поспіхом. Спочатку говорили, що буде об’єднаний центр, а за декілька днів до сесії міськради виникло питання приєднати нас до ЦРЛ. Вони там наробили купу помилок. Не набувши права закладу ні на майно, ні на заклад вони почали все це передавати… До того ж нас виключають з мережі фінансування, ми не отримуємо фінансів ні на оплату праці, ні на оплату компослуг. При цьому в нас є власні кошти на рахунках, і ми не можемо їх використовувати, зазначає лікар.

Він наголошує, що ліквідація їх поліклініки негативно вплине на якості медобслуговування місцевого населення. “У нас є тільки дві лікарні — ЦРЛ і наша. Наша була як альтернатива. І якщо все передасться ЦРЛ, то це буде монополія. Люди не матимуть вибору, не буде конкуренції. Наприклад, ті ж самі медогляди водіїв, на зброю, на санітарні книжки. У нас завжди була конкуренція по ціні, ми завжди ціни трошки нижче намагались ставити. І це було стриманням для завищення цін. Тепер цього не буде і ціни стануть вищими, ніж були до цього”, — наголошує він.

Раніше в поліклініці працювали 65 людей, зараз залишилось 40, і їх доля є невизначеною. За словами Володимира Зінькова, наразі лікарі вимагають, щоб їх приєднали до району і дозволили використовувати всю матеріально-технічну базу на благо громади.

Джерело socportal.info