На Сумщині вже троє отруїлися грибами, серед постраждалих 2-річний хлопчик

14

З початком грибного сезону 2017 року в області зареєстровано 3 випадки отруєнь грибами, постраждало 3 особи, з них одна дитина 2-х років.

За інформацією Держпродспоживслужби, випадки отруєнь грибами зареєстровані в  Сумах, в Білопільському та Липоводолинському районах.

Перший випадок в цьому році зареєстровано 27 травня у Сумах: чоловік збирав гриби в Краснопільському районі, з його слів назва грибів сморчки, сам готував і споживав гриби один. Перші клінічні прояви отруєння проявились через півтори доби, проте відразу за медичною допомогою хворий не звертався, а коли симптоматика наростала, викликав швидку допомогу і був госпіталізований до реанімаційного відділення. Кваліфікована медична допомога в лікувальному закладі врятувала його життя.

У другому випадку дворічний хлопчик з Білопільського району сам грався на подвір’ї, знайшов гриб і частину його з’їв. На щастя мама побачила, що дитина їла гриб і відразу через декілька годин звернулась за медичною допомогою до обласної дитячої клінічної лікарні, де дитина отримала медичному допомогу і в задовільному стані виписалась додому.

Третій випадок отруєння грибами зареєстрований в Липоводолинському районі, постраждав чоловік, який сам збирав гриби схожі на рядовку. Смажив без попереднього відварювання споживав сам, і через 6 годин після вживання проявились ознаки гострого отруєння: багаторазове блювання, нудота, слабкість. Хворий викликав швидку допомогу і був госпіталізований в лікувальний заклад. Своєчасно надана медична допомога сприяла його видужуванню.