На Сумщину приїхали лікарі з інституту Амосова допомагати “сердечникам”

Вони будуть проводити огляд хворих та читати лекції для сумських лікарів.

Із заступником директора Інституту Костянтином Руденком зустрілася замголови облдержадміністрації Ірина Купрейчик. Вони обговорили питання лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на Сумщині.

За словами медика, у рамках реалізації Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», 1,5 роки тому вони вже приїздили на Сумщину. Цього разу до області завітали провідні фахівці закладу. За допомогою привезеного обладнання вони будуть оглядати пацієнтів і відбирати тих, хто гостро потребує хірургічного втручання. На консультації лікарів Інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова чекають 60 дітей, більше 100 дорослих, у тому числі й вагітних.

Крім того, столичні спеціалісти будуть читати лекції з кардіології та кардіохірургії для сумських колег. До речі, лікарі з області постійно проходять стажування на базі Інституту імені М. Амосова.

Під час зустрічі присутні обговорили необхідність придбання ангіографа для Сумщини, без якого не можливо проводити діагностику та лікування патологій коронарних артерій. А за словами заступника голови облдержадміністрації Ірини Купрейчик, щорічно в них  мають потребу до 1,2 тисячі хворих на гострий інфаркт міокарда та понад 5 тисяч хворих на стенокардію. Область має гарних спеціалістів, але через відсутність обладнання немає технічної можливості проводити необхідні процедури.