Останні три роки на Сумщині реєструється 40 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями

Під час конференції «Актуальні питання організації медичної допомоги дітям» завідувач відділом профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідмоніторингу обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Лариса Панасенко розповіла, як на Сумщині здійснюється диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими дітьми.

За її словами, протягом останніх трьох років в області реєструється біля 40 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Всі діти у віці до року знаходяться на штучному вигодовуванні та безкоштовно забезпечуються молочними сумішами, препаратами для профілактики і лікування опортуністичних інфекцій за рахунок місцевих бюджетів.

Медичне спостереження дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою, у разі отримання 2 негативних результатів дослідження генетичного матеріалу ВІЛ, здійснюється лікарем-педіатром закладу охорони здоров’я за місцем проживання до отримання негативного результату дослідження на антитіла до ВІЛ у віці після 18 місяців.

Як повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я  Надія Лисенко, показники виявляємості ВІЛ-інфікованих в області у порівнянні з Україною не дуже високі, але частка молоді у віці до 24 років вища, ніж в цілому по Україні. У звязку з цим медики ставлять перед собою завдання обов’язково переглянути стратегію тестування на ВІЛ.

Джерело: http://uozsumy.com.ua/