Після знайдених на смітнику людських ніг сумчани пропонують створити підприємство з утилізації медичних відходів

На сайті електронних петицій Марина Сєрокурова підняла питання несумлінного ставлення до своєї роботи фірм, які виконують функції з утилізації медичних відходів та мають на це ліцензії. Трапляється багато випадків, коли небезпечні залишки змішуються з твердими побутовими відходами та потрапляють на полігони і несанкціоновані сміттєзвалища, що може привести до ризику поширення туберкульозу, зараження дорослих і дітей вірусами гепатиту В і С, мікроорганізмами різних хвороб, іншими вірусними інфекціями та зараження природного середовища.
Саме тому, вважає автор петиції, постала гостра необхідність створити в місті Суми комунальний заклад з утилізації відходів.

“Наказом МОЗ України від 08.06.2015 № 325 затверджені Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами. На сьогоднішній день лікувально-профілактичні заклади обласного центру вимушені укладати угоди по утилізації медичних відходів з організаціями, які розташовані в інших областях. Як показала практика, фірми, які мають на цей вид діяльності відповідні сертифікати і ліцензії не дуже сумлінно (м’яко кажучи) виконують свої функції.
Відмінною ознакою медичних відходів від інших є надто висока ступінь обсіменіння їх патогенною мікрофлорою, що є основною причиною віднесення цих відходів до категорії небезпечних. Медичні відходи є чинниками прямого і опосередкованого ризику забруднення навколишнього середовища, виникнення інфекційних та неінфекційних захворювань серед населення, тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відносить медичні відходи до групи небезпечних і рекомендує створення спеціальних служб для їх переробки.
Одним із основних методів щодо знешкодження небезпечних медичних відходів, що використовується в Україні є пряме спалювання цих відходів у відкритому просторі, що призводить до забруднення довкілля та негативно впливає на здоров’я людей.
Спостерігається багато випадків, коли небезпечні медичні відходи змішуються з твердими побутовими відходами та потрапляють на полігони та несанкціоновані сміттєзвалища, а це може привести до ризику поширення туберкульозу, зараження дорослих і дітей вірусами гепатиту В і С, мікроорганізмами різних хвороб, іншими вірусними інфекціями та зараження природного середовища.
Таким чином, існуюча практика поводження з медичними відходами не забезпечує захист населення і навколишнього природного середовища від їх шкідливого впливу. Тому гостро постала необхідність створення в місті Суми комунального закладу по утилізації відходів”, – йдеться у петиції.

Нагадаємо, у квітні на міському звалищі в Білопіллі бомж знайшов ампутовані нижні людські кінцівки та медичні відходи. Ноги були упаковані в мішки для сміття, мали бірки лікарень, яким вони належали.

Підтримати петицію можна тут.