Сумчанам розширили спектр «Доступних ліків»

11

Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки». Про це інформують у відділі охорони здоров’я.

Якщо попередній список містив лише 157 медичних препаратів, то до оновленого ввійшли 199.

Зокрема, на 33 препарати стало більше для хворих на серцево-судинні захворювання. Збільшився вибір ліків і для людей, які хворіють на діабет ІІ типу (на п’ять позицій) та бронхіальну астму (на чотири позиції).

До оновленого реєстру із 43 виробників увійшли 21 країна ЄС, 17 – із України, чотири – з Індії, один – з Ізраїлю. Реєстр зокрема містить інформацію про торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо вартість препарату перевищує граничну оптово-відпускну ціну.

Також зросла кількість аптек, що приєднуються до програми, участь у якій є винятково добровільною. На середину липня, учасниками програми вже були 6179 аптек по всій країни.

Знайти адреси аптечних пунктів, що працюють у Сумах та беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна за цим посиланням.

У відділі охорони здоров’я наголошують, аби отримати ліки за програмою «Доступні ліки», необхідно звернутись до поліклініки, де лікар випише рецепт на лікарський засіб, вказуючи непатентовану назву діючої речовини ліків. В аптеці, що бере участь у програмі «Доступні ліки» і має відповідну наліпку, пацієнту запропонують декілька торгових марок, які містять відповідну діючу речовину.

Якщо лікарський засіб, який вибере пацієнт, бере участь у програмі «Доступні ліки», його нададуть безкоштовно або з незначною доплатою. Якщо він не підпадає під програму, вартість таких ліків держава не відшкодує.

У відділі охорони здоров’я звертають увагу на те, що без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати неможливо. У разі, коли безкоштовні ліки в аптеці закінчились, пацієнт може зачекати, поки вони надійдуть до аптеки, звернутись до іншого аптечного закладу або обрати іншу торгову марку та доплатити різницю. Ціни на ліки, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», у всіх аптеках, що уклали договори, однакові.

Нагадаємо, програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет II типу. Оновлений перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Поділитися в соцмережах: