Сумщина – чи не єдина область в Україні, де немає ангіографа, необхідного для лікування серця

Цей факт  відзначив д.мед.н., заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтин Руденко, перебувачи днями в Сумах. Він наголосив, що ангіографічна установка  потрібна для проведення діагностики та лікування патологій коронарних артерій – найбільш розповсюдженої серед населення ішемічної хвороби серця.

За словами Костянтина Руденка, Сумщина має потужний колектив кардіологів, але через відсутність обладнання немає технічної можливості проводити необхідні процедури.

“Вартість ангіографа – 20-25 млн.грн. Для вирішення цього надважливого питання Міністерством охорони здоров’я проводяться перемовини з Урядом і місцевою владою.

Сумська область, як і інші регіони, повинна мати можливість лікувати хворих на гострий коронарний синдром у режимі 24X7, тобто 24 години сім днів на тиждень. Прикладом можуть бути Черкаси. Після придбання ангіографа смертність від інфаркту міокарда у черкащан зменшилась удвічі” – зазначив кардіохірург.

Багато хворих із вадами клапанів серця потребують оперативного лікування. Наприклад, лише у ревматологічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні на обліку перебуває понад 500 таких пацієнтів. Якщо раніше єдиним способом допомоги їм була операція по заміні власного клапана на протез, то зараз у багатьох випадках виконуються клапанозберігаючі корекції – реконструкція власного клапана, у тому числі й мініінвазивним малотравматичним методом. Ці операції набагато легше переносяться хворими, через короткий час вони повертаються до активного життя, потребують у подальшому мінімальної медикаментозної терапії.

Джерело: http://uozsumy.com.ua/