Сумські медики закликають батьків щепити дітей від кору

3

У Сумах зробити своїй дитині щеплення від кору можна у міській клінічній дитячій лікарні Святої Зінаїди. Тут вакцина є в достатній кількості, повідомляють у відділі охорони здоров’я Сумської міськради.

В Україні фіксують спалахи кору. Медики радять не зволікати зі щепленням та убезпечити своїх дітей.

Днями в Одеській області померла від кору 4-річна дитина. За оперативними даними МОЗ, захворювання на кір зареєстровані у 15 регіонах. Хворобою заразилися понад 700 осіб, здебільшого, це діти й підлітки. Найбільше випадків кору в Івано-Франківській області (392) та Одеській (267). Епідемія насувається із Заходу.

Спалах захворювання на кір пов’язане з низьким охопленням щепленнями дітей та дорослих. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей.

Довідково: Кір – надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади.

Джерелом інфекції є хвора кором людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. У випадку зараження після контакту із хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти – вакцинацією.

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Загартовування та повноцінне харчування важливі для здоров’я дитини, але вони не захищають від інфекційних хвороб. Альтернатив вакцинації немає. Імунопрофілактика проти кору проводиться в 1 рік, ревакцинація у 6 років.

Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Читайте також: