У Ромнах відкрили шосте відділення гемодіалізу в області

Чергове відділення хронічного гемодіалізу відкрито у Роменській центральній районній лікарні, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Відтепер хворі, які раніше три рази на тиждень були вимушені приїздити на лікування до Сум, матимуть можливість отримувати медичну допомогу у Ромнах. Тут лікуватимуться 20 хворих із термінальною нирковою недостатністю, в тому числі 15 з міста Ромни, 3 – із смт Недригайлів та Недригайлівського району. Також допомогу отримають 2 хворих мешканці Липоводолинського району.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, це вже шосте відділення на Сумщині. Наразі вони функціонують у Глухові, Охтирці, Конотопі та два – у Сумах. На сьогодні кількість гемодіальних ліжок в області перевищує загальнодержавний показник, а за кількістю відділень, відкритих за останній рік, ми поступаємося лише Івано-Франківщині.

На черзі – відкриття відділення хронічного гемодіалізу в Шостці, таким чином у районах буде повністю закрито питання доступності лікування хворих на ниркову недостатність.

03 02