У Ромнах відкрили Центр служби крові

3

4 вересня в місті Ромни відкрили центр служби крові з професійним обладнанням та високими стандартами якості, які не поступаються Сумському обласному центрі служби крові.

Вже наступного дня, 5 вересня, гості з новоствореного центру завітали до СОЦСК. Для заступника міського голови Ігора Тетірка та начальника відділу освіти Ірини Івницької провели екскурсію як по шляху донора, так і лабораторіями та виробничими приміщеннями центру.

«Враження таке, ніби потрапляєш в якусь іншу країну, своєрідний островок в нашій медицині, — посміхається Ігор Тетірко, який суміщає свої посадові обов’язки з працею лікаря-хірурга, і на власному досвіді знає, як багато у порятунку життя значить своєчасне переливання компонентів крові та їх висока якість. – Об’єми роботи, розміри центру і операційної зали, обладнання – це все шикарно. Для мене, як для хірурга, головне, щоб кров завжди була напоготові. Тим більше, я працюю ургентним хірургом – травми, ДТП, кровотечі і т.п. В нашому місті немає такого об’єму і якості заготівлі компонентів крові, тому, сподіваюся, центр крові, який у нас відкрився, буде мати велике значення».

6

5

4

“Кажуть, ми йдемо в Європу, а ви тут вже прийшли в Європу, – говорить Ірина Івницька. – Радує, що на Сумщині вже є заклади, які працюють за європейськими стандартами, і що вони з’являться і у нас”.

Керівництво СОЦСК обговорило з гостями майбутнє співробітництво та можливість створення банку крові для жителів м.Ромни.

А жителів міста новостворений центр крові чекає за адресою: : м.Ромни, бульвар Московський, 27/1. Час прийому донорів: з 8 до 15 години, вихідні – субота і неділя. Зверніть увагу на необхідність дотримання донорської дієти, про яку можна дізнатися на сайті www.socsk.org, або за телефоном гарячої лінії 050 307 80 94.

Звертаємо увагу донорів, що з нагоди відкриття центру протягом вересня грошова компенсація донорам буде виплачуватися у подвійному розмірі: 650 мл плазми – 245 грн., 750 мл плазми – 283 грн., 800 мл плазми – 302 грн. (в тому числі ПДФО та ВЗ). Донорам також компенсується вартість обіду.