У сумській лікарні провели унікальну операцію на серці

Лікарі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» провели першу на теренах Сумської області імплантацію кардіовертера дефібрилятора.

Пацієнтка неодноразово скаржилась на проблеми з серцем, аритмії часто повторювались та щоразу супроводжувались втратою свідомості, навіть після застосування антиаритмічної терапії. Після діагностики лікарі визначили, що у 65-річної жінки клінічний випадок рецидивуючої фібриляції шлуночків.

Пацієнтку доставили до неврологічного відділення після раптової втрати свідомості. Медики ухвалили рішення про доцільність імплантації кардіовертера дефібрилятора. У проведенні операції їм допомогли спеціалісти КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр».

Жінці імплантували прилад під шкіру над грудним м’язом, який постійно слідкує за ритмом серця, а під час виникнення загрожуючих життю аритмій наносить електричний розряд, тим самим відновлюючи нормальну серцеву діяльність.

Фахівці лікарні закликають уважно стежити за своїм здоров’ям та у разі виникнення проблем обов’язково звертатись до спеціалістів. КНП «Центральна міська клінічна лікарня» розташована за адресою вул. 20-річчя Перемоги, 13. Записатися на прийом можна на сайті закладу.

Марина Тищенко