Уникати протягів закликають лікарі

З початком теплого сезону активізуються вічні війни між “тими, кому душно”, і “тими, кому дме”.

Виявляється, люди, які бояться протягів, роблять це зовсім не даремно. Захворіти на протязі реально, більше того, в організмі при цьому може виникати вкрай несприятливий для людини запальний процес.

Протяг може спровокувати серйозні ускладнення зі здоров’ям, – говорить терапевт клініки «Медицина» Олеся Савельєва. Переохолодження, за словами лікаря, насправді здатне сильно послабити людський організм, і якщо людина спочатку має не надто міцне здоров’я, її проблеми можуть виявитися дуже серйозними.

До запального процесу при слабкому імунітеті може приєднатися інфекція.

«При охолодженні верхньої половини тіла розвиваються ускладнення у вигляді бактеріологічних інфекцій. Протяг може викликати герпетичні загострення, риніти, бронхіти, пневмонію», – заявила медпрацівник.

Лікар пояснила: запалення та інші порушення в організмі, викликані перебуванням на протязі, обумовлені порушеннями теплообміну, що виникають в таких обставинах. Під час переохолодження в жарку погоду підшкірні м’язи скорочуються, що зумовлює перешкоди для віддачі тепла організмом.

Запалення, спровоковане протягом, може сприяти небезпечним нездужанням, пов’язаним з нервовою системою – наприклад, таким, як запалення трійчастого нерва, мієліт, пієлонефрит, параліч лицьового нерва. Настільки багатий букет порушень зі здоров’ям, на думку лікаря, обумовлений тим, що в організмі через збої в теплообміні не активізується імунний захист.

Джерело: ukrhealth.net