В Сумській обласній дитячій лікарні відкрили сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії

28

На відновлення спрямували понад 6,5 мільйона гривень благодійних коштів фонду “Технологія”.

Відтепер операційна, яку модернізували минулого року, і відділення анестезіології та інтенсивної терапії запрацюють як єдиний комплекс, де лікарі рятуватимуть дитячі життя.

У відділенні відремонтували палати, замінили вікна та двері, опалювальну та каналізаційну систему, встановили сучасну систему моніторингу пацієнта, вентиляційну систему, замінили всю сантехніку та систему освітлення. Придбано сучасне медичне обладнання – наркозно-дихальний апарат, операційно-оглядова лампа, опромінювачі-рециркулятори бактерицидні, станція моніторингу, стіл операційний, приліжкові електрично-кисневі панелі тощо. Закуплено нові спеціалізовані та медичні меблі, побутове обладнання.

27

Також в лікарні завершується ремонт покрівлі, закуплений сучасний рентгенапарат, зроблений ремонт у рентгенологічному відділенні. Зараз пемонтують котельню, бо у закладі з 2010 року не було гарячої води, у планах – осучаснити хірургічне відділення. Як повідомив голова облради Володимир Токар, лише у поточному році з обласного бюджету на дитячу обласну лікарню витрачено понад 5 мільйонів гривень.

Довідка: Сумська обласна дитяча клінічна лікарня функціонує з 1988 року, як багатопрофільний лікувальний заклад, який надає кваліфіковану спеціалізовану консультативну поліклінічну,  стаціонарну, планову та виїзну екстрену медичну допомогу дитячому населенню області.

У лікарні працюють 113 лікарів, 43% мають вищу кваліфікаційну категорію, в тому числі 3 кандидати медичних наук, 1 – Заслужений лікар України. Тут функціонує консультативна поліклініка, планова потужність якої 240 відвідувань у зміну, фактична – 280 відвідувань у зміну. Спеціалісти поліклініки надають спеціалізовану медичну допомогу дітям за 21 спеціальністю. Щороку в лікарні отримують стаціонарне лікування близько 13 тисяч дітей області, серед яких майже 40% складають мешканці сільської місцевості.

У закладі – 400 спеціалізованих ліжок, функціонують 16 відділень. Одним із найважливіших відділень у закладі є відділення анестезіології та інтенсивної терапії, яке розгорнуто на 10 ліжок. До нього щорічно госпіталізується близько 300 дітей віком від 29 днів до 17 років з різноманітною соматичною, інфекційною та хірургічною патологіями, які становлять загрозу для життя.